Friday, April 27, 2012

Pátečně zahradní - dodatek k bylinámUž 4. týden tu s přestávkami prší, bylo to potřeba, ale už by mohlo na víkend vykouknout sluníčko :).

Poprvé rozkvetl klematis, vůbec jsem netušila, jakou barvu bude mít, ale i ta bílá se mi moc líbí. Krásně oživuje roh zahrádky. Chci posekat trávník než se opět rozprší. Odpoledne budeme s Andrýsekm dělat jahodovou dřeň na zmrzlinu a ještě zajedem do města koupit fialové nitě na fialové záclony a pošleme balíček s tímto dárkem. O víkendu netuším, co budeme dělat. Dostala jsem k narozeninám stroj na dělání těstovin, tak se pravděpodobně pustím do domácích raviol. Snad to dopadne dobře :). A taky bych ráda přeorganizovala v kuchyni šuplata, jelikož mi přišel balíček s oleji a olejíčky, na kuchyňské lince se mi dosušily bylinky a taky je musím někam uskladnit a dosavadní stav je chaotický :). Jsem optimista, doufám, že aspoň chvíli nebude nic padat, tak si snad zajdem na vycházku...mmmm....mně by se líbilo udělat piknik!!!!

Poznáte jaké máme bylinky?

Mějte se moc prímově, užívejte si posledních dubnových dnů, jak jen to nejlépe půjde. :)Ocimum basilicum - bazalka pravá


Melissa officinalis - meduňka


Petroselinum crispum - petržel kadeřavá

Coriandrum sativum - koryandr

Thymus citriodorus - tymián citronový

Mentha x piperita - máta peprná

Salvia officinalis - šalvěj lékařská


7 comments:

 1. Yes I regotnize these herbs
  .d but i know those name´s in finnish:(
  basilica
  sitruunamelissa
  persilja
  oregano...

  ReplyDelete
 2. Tu prvni kvetinu mam taky.Z bylinek poznavam Bazilku druha bych rekla ze je Mata,dalsi kudrnata petrzel a dalsi ktere se u nas rika Italska petrzel.Ty posledni tri si nejsem jista.Mozna ze ta predposledni by mohla byt Oregano?Na vikend mas velke plany, tak ti preji aby jsi to vsechno stihla a kdyz ne tak to stihnes jindy.

  ReplyDelete
 3. Já jenom doufám, že se do 14 dnů vyprší a potom bude hezky, abychom také mohli ven ;)) Taky zkusím hádat, ale bylinky nejsou moje parketa ... bazalka, meduňka, petržel, celer??, tuhle nevím, máta a šalvěj? Snad jsem trefila aspoň dvě.....

  ReplyDelete
 4. Dear ladies,

  thank you very much for your comments. Coriandrum, thymus and salvia were small surprise :)
  But thank you again for your response!!!!

  hugs M.

  ReplyDelete