Wednesday, February 19, 2014

Domácí úkoly podruhé a hitovka našeho Ondřeje

tentokrát do anglické výuky.

Představuji, jmenuje se Munchy (čti manči), věk neznámý, spadá do kategorie domácích mazlíků a je velký dobrodruh. Každý víkend se nastěhuje k nějakému dítku domů a vše, co spolu dělají, musí zdokumentovat, vyfotit a popsat náležitými anglickými větami. Nás to bavilo, aby neee :) bylo vzrůšo! Munchy se učil dělat čokoládové bonbony (dárek pro abuelitu, která měla narozeniny), montoval šrouby, byl v květinářství, hrál si s dětmi....no...chtěli jsme ho vytáhnout ven a do plavání, ale naši hlavu rodiny chytla záda a k tomu pořádné nachlazení, tak bylo po srandě ;).

Účel má tento úkol dvojí:
1) děti si v praxi ukazují přítomný čas průběhový (Munchy and I is buying flowers for my grandmum...)
2) album s fotkami od ostatních dětí slouží jako drbárna pro rodiče. ;)
Very funny!
a přidávám písničku, kterou můj chlapeček zpívá už od podzimu. Naučil se melodii a pár slov, když se mnou strávil týden doma, a jelikož posloucháme radiožurnál online, nevyhnuli jsme se tomuto hitu. Tak to dopadá, když dětem cpete angličtinu vrchem spodem! Mě pořád tak vrtalo hlavou, co se tam zpívá, že jsem si to včera našla! Kudy z nudy! ;)
Jen teda Andrýskova verze: "Can you lovely girl" ztratila na pravdivosti, takže z toho byl hodně rozhozen! 
6 comments:

 1. Andrysek a Munchy spolu mely krasne zazitky a s tou pisnickou je stejne dobrej vymyslel si svou verzi Z toho si nic nedelej muj muz to dela porad.

  ReplyDelete
 2. Na té první fotce to vypadá, jako když Amálka diriguje sbor hraček a sólistu ;) Jinak věřím, že se Munchymu na návštěvě líbilo a užili si to oba :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ano, Amálka diriguje, chce, všechno, co má bráška a daleko víc! :D
   Užili jsme si to všichni 4. :)

   Delete
 3. to je skvělý. Bože, kam se hrabe výuka angličtiny u nás....po čtyřech letech Kryštof nedá dohromady ani tři slova, anotž aby dávala smysl..nebaví ho to, enají motivaci. Závidím nahlas! A Andrýskovi vzkazujeme, že písňová jeho verze je ta nej. Vzhledem k tomu, že textu nerozumím, můžu si to dovolit :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kryštofa snad budeme moct někdy motivovat a trochu mu "pomoct" :)
   Dovol, Radko, taky všemu nerozumím, chodila jsem do školy v Čechách. :O

   Delete