Wednesday, October 2, 2013

Bílá jako sníh
 
Další čepeček na parádu. Tentokrát bílý, chyběl nám. Rozhodla jsem se čepičku ozdobit  korálky. Ještě chci udělat šáteček na krk. Na to malé uslintané cvalíkovaté, na co se někdy nemůžu při koupání vůbec dostat. Z toho ta naše malá "surikata" vytáhne hlavičku a já ji úplně vidím ten budoucí štíhlounký gazelí krček k zulíbání. ;)
 
Je doba fíků. Ty miluju, jsou sladké, šťavnaté. Kdyby to šlo, hned bych pěstovala fíkovník!!!!
Taky doba slunečnic, koupil mi je muž, jen tak. :) A vřes je s maceškami nové kvítečko před dům na parapet. :)

10 comments:

 1. Fíky můžeš pěstovat. Když dozrají v Lednici, tak ve slunném Španělsku musí růst jako z vody. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Však tu taky rostou, jen na něj nemáme místo :).

   Delete
 2. Moc jí to sluší. To je jiné vyrábění než pro chlapečka, viď? Dívám se, že si to užíváš a přeji ti to.
  Ty fíky bys mohla zkusit ve velkém kvvětináči na terase, možná i nahoře......

  ReplyDelete
  Replies
  1. brabi, děkuji :). Víš co, já se na ten fíkovník přeptám. Jaké má nároky atd. :)

   Delete
 3. Jdu si sem pro recept na chleba, pořád mám pocit, že jsi ho tu někde měla, ale nenašla jsem. Zato jsem našla nový článek a musím pochválit krásnou bílou čepičku s korálkama. Naše děti zrovna od Sáry dostaly nové podzimní čepice a moc jim to v nich sluší. Ale už podšité, tady je chladno.
  Fíků jsem letos ochutnala hojně a zařekla se, že sušené koupené v Česku už nechci. Tak snad se jich zase někdy přecpu. Tobě dobrou chuť a řekni mužovi, že slunečnice jsou překrásné. Koupit Ti je byl bezva nápad :-)

  ReplyDelete
 4. Tak vida, recept na chlebík jsem už našla u Radunky. Ještě doplním, že zralé fíky mi opravdu chutnaly. Na rozdíl od těch sušených plesnivých scvrklinek co se prodávají tady. Tak.
  A ještě: to Tvoje dětátenko je rozkošňoučký! Strašně moc! Pa

  ReplyDelete
  Replies
  1. Veru, tak co, jak dopadl chleba?? Taky jsem pekla, myslela u toho na tebe a na vás všechny a na ty čepičky, co dělá vaše mamka!
   Mějte se moc pěkně, papa

   Delete
  2. Misho, nepovedl se. Nevím čím to bylo, ale těsto nevykynulo, nechala jsem ho teda ještě dalších deset hodin a pak upekla skoro placku. Jako teplý byl dobrý, druhý den už ne, jedla jsem ho sama a rodina si dala kupované bagety :-( Příště to ještě zkusím, ale dám kynout na topení. Doufám, že se povedl aspoň Tobě.

   Delete